Reklama

wydanie 2016

lipiec sierpien

W tym numerze:

4   Zdrowe oczy latem

6   Zespół suchego oka

7   Problemy z uszami

8   Stopy nas niosą ale...

10   Dbajmy o naszą jamę ustną

12   Ratunek na rany

14   Menopauza - druga młodość

16   Fakty i mity o sokach

18   Jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw?

20   Wakacyjny pakiet podróżny

22   Przykra dolegliwość

24   Dbajmy o pociechy

26   Probiotyki przyjazne latem

27   Zakorkowane...

28   H2O

30   Nowości w kosmetyce

34   Antykoncepcja długoterminowa

36   Fakty i mity o męskości

38   9 sposobów na włosy latem

tarczyca

Co mamy z gęsi? Smalec!

  • Drukuj
  • E-mail

 

Wszyscy znają opowieść, jak gęsi uratowały Rzym,

ale czy każdy wie, że dziś ratują nas - schorowanych Polaków?

 

Smalec gęsi (smalec z tłuszczu sadełkowego) ze względu na wysoką zawartość (ponad 2/3) nienasyconych kwasów tłuszczowych zalicza się do zdrowszych tłuszczów zwierzęcych. Przeważa tutaj jednonienasycony kwas oleinowy (podobnie jak w oliwie z oliwek), którego spożywanie zaleca się w profilaktyce przeciwmiażdżycowej. Jego właściwości są powszechnie znane, m.in. obniża poziom cholesterolu (LDL), nie zmniejszając poziomu dobrego cholesterolu (HDL). To głównie on powoduje, że smalec gęsi jest delikatnym tłuszczem i po przekroczeniu temperatury pokojowej staje się płynny.

Smalec gęsi oprócz niezłego smaku zawiera także właściwości lecznicze, stąd też od stuleci znajduje zastosowanie jako środek przeciwreumatyczny. Do dziś nasze babcie używają go w celu leczenia różnych schorzeń i dolegliwości.

Po dodaniu olejku rycynowego (około 30 ml do jednego słoiczka smalcu) który to (rącznikowy) jest do nabycia w sklepach zielarskich i aptekach, jest bardzo skuteczny na bóle stawów, biodra czy kręgosłupa, zwłaszcza w przypadku ludzi starszych, którym stawy zaczynają z wiekiem odmawiać posłuszeństwa. Przy takiej kombinacji należy olejek rycynowy bardzo dobrze zmieszać ze smalcem, najlepiej przez wstrząśnięcie. Otrzymany preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej i każdego wieczoru stosować na bolące stawy poprzez dokładne wcieranie przez około 5 minut. Po około miesiącu kuracji bóle powinny ustąpić przynosząc upragnioną ulgę.

W przypadku bólu kręgosłupa, należy nacierać go 1 do 3 razy w tygodniu w następujący sposób: nakładamy miksturę na plecy i jednostajnym powolnym ruchem nacieramy od dołu ku górze na całej długości, umożliwiając przeniknięcie preparatu do wnętrza kręgosłupa poprzez skórę, tkankę mięsno-tłuszczową i błonę kręgosłupa. W miarę upływu czasu nacieranie powinno być coraz szybsze i mocniejsze. Zabieg powinien trwać około 15 minut.

Kuracja smalcem z gęsi jest jednocześnie i w miarę prosta i bardzo skuteczna, co czyni ten sposób wysoce rekomendowany przez wielu naturoterapeutów. Znany jest też pewien przepis na kurację smalcem, który pochodzi ze Śląska. Do pół szklanki gorącego mleka dodajemy jedną łyżeczki smalcu i jedną łyżeczkę miodu. Miksturę taką należy spożywać raz do trzech razy dziennie, w szczególności przed snem. Smalec z gęsi może być również bez połączenia z innymi substancjami. W przypadku małych dzieci działa jako środek rozgrzewający. Wciera się wówczas czysty smalec bez żadnych domieszek w piersi i plecy przed snem.

 

Gdzie kupić?

Warszawa, ul.. ZWM 12 tel. 22 855 47 48

Producent

Przedsiębiorstwo rodzinne DESMAL

ul. Ostrowskiego 5, 97-213 Smardzewice n. Pilicą

tel. 44 710 84 40, 665 021 978

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Można też pytać w sklepach z ekologiczną i naturalną żywnością oraz w zielarsko-medycznych.

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama