Reklama

wiosna 2015

W tym numerze:

4       Wiosna jak to tak...

8       Przesilenie wiosenne

10    „Odporni” na wiosenne przesilenie

12     Pielęgnacja skóry po zimie

14    Jak dbać o włosy wiosną

16     Krwawienie z dziąseł

17     RAPSOdia wypieków, Syrop z mniszka

18     UVażaj!

20     Typy metaboliczne

22     Dbajmy o stawy i kości

24     Kleszczowe zapalenie mózgu

25     Kiedy choruje mózg, choruje cały człowiek

26     Mumio, czyli w zgodzie z naturą organizmu

28     Woda w domu, w biurze

30      5 powodów, przez które cierpisz na bezsenność

31      Dbajmy o stopy

32      Bezpieczna dawka soli

33      Konferencja Wellness

34      Dieta dla Ciebie

reklama

Co mamy z gęsi? Smalec!

  • Drukuj
  • E-mail

 

Wszyscy znają opowieść, jak gęsi uratowały Rzym,

ale czy każdy wie, że dziś ratują nas - schorowanych Polaków?

 

Smalec gęsi (smalec z tłuszczu sadełkowego) ze względu na wysoką zawartość (ponad 2/3) nienasyconych kwasów tłuszczowych zalicza się do zdrowszych tłuszczów zwierzęcych. Przeważa tutaj jednonienasycony kwas oleinowy (podobnie jak w oliwie z oliwek), którego spożywanie zaleca się w profilaktyce przeciwmiażdżycowej. Jego właściwości są powszechnie znane, m.in. obniża poziom cholesterolu (LDL), nie zmniejszając poziomu dobrego cholesterolu (HDL). To głównie on powoduje, że smalec gęsi jest delikatnym tłuszczem i po przekroczeniu temperatury pokojowej staje się płynny.

Smalec gęsi oprócz niezłego smaku zawiera także właściwości lecznicze, stąd też od stuleci znajduje zastosowanie jako środek przeciwreumatyczny. Do dziś nasze babcie używają go w celu leczenia różnych schorzeń i dolegliwości.

Po dodaniu olejku rycynowego (około 30 ml do jednego słoiczka smalcu) który to (rącznikowy) jest do nabycia w sklepach zielarskich i aptekach, jest bardzo skuteczny na bóle stawów, biodra czy kręgosłupa, zwłaszcza w przypadku ludzi starszych, którym stawy zaczynają z wiekiem odmawiać posłuszeństwa. Przy takiej kombinacji należy olejek rycynowy bardzo dobrze zmieszać ze smalcem, najlepiej przez wstrząśnięcie. Otrzymany preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej i każdego wieczoru stosować na bolące stawy poprzez dokładne wcieranie przez około 5 minut. Po około miesiącu kuracji bóle powinny ustąpić przynosząc upragnioną ulgę.

W przypadku bólu kręgosłupa, należy nacierać go 1 do 3 razy w tygodniu w następujący sposób: nakładamy miksturę na plecy i jednostajnym powolnym ruchem nacieramy od dołu ku górze na całej długości, umożliwiając przeniknięcie preparatu do wnętrza kręgosłupa poprzez skórę, tkankę mięsno-tłuszczową i błonę kręgosłupa. W miarę upływu czasu nacieranie powinno być coraz szybsze i mocniejsze. Zabieg powinien trwać około 15 minut.

Kuracja smalcem z gęsi jest jednocześnie i w miarę prosta i bardzo skuteczna, co czyni ten sposób wysoce rekomendowany przez wielu naturoterapeutów. Znany jest też pewien przepis na kurację smalcem, który pochodzi ze Śląska. Do pół szklanki gorącego mleka dodajemy jedną łyżeczki smalcu i jedną łyżeczkę miodu. Miksturę taką należy spożywać raz do trzech razy dziennie, w szczególności przed snem. Smalec z gęsi może być również bez połączenia z innymi substancjami. W przypadku małych dzieci działa jako środek rozgrzewający. Wciera się wówczas czysty smalec bez żadnych domieszek w piersi i plecy przed snem.

 

Gdzie kupić?

Warszawa, ul.. ZWM 12 tel. 22 855 47 48

Producent

Przedsiębiorstwo rodzinne DESMAL

ul. Ostrowskiego 5, 97-213 Smardzewice n. Pilicą

tel. 44 710 84 40, 665 021 978

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Można też pytać w sklepach z ekologiczną i naturalną żywnością oraz w zielarsko-medycznych.

Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama