Najskuteczniejszy antyoksydant!

Inhalacje wodorem molekularnym – nowoczesna terapia holistyczna

Inhalacje wodor

Wodór to najprostszy, a przy tym najbardziej rozpowszechniony we wszechświecie pierwiastek. Warto wiedzieć, iż wodór molekularny, zwany też cząsteczkowym (H2) może w wyjątkowo korzystny sposób wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Wynika to z faktu, iż jest on najskuteczniejszym, idealnym antyoksydantem. Efektywnie zmniejsza stres oksydacyjny oraz stany zapalne, które są pierwotnymi przyczynami wielu dolegliwości i patologii w organizmie. Z jego unikalnych właściwości można skorzystać dzięki inhalacjom wodorem molekularnym, które stanowią nowoczesną terapię holistyczną, polecaną m.in. w stanach chronicznego zmęczenia, w dusznościach po przebytych schorzeniach górnych dróg oddechowych czy też jako ochrona przed starzeniem.

Czym jest wodór molekularny?

Wodór molekularny to bezbarwny, bezwonny, nietoksyczny gaz, występujący naturalnie w przyrodzie. Choć znany jest od kilkuset lat, dopiero w 2007 r. zespół dr. Shigeo Ohta opublikował artykuł w czasopiśmie „Natura Medicina”, w którym wykazał, że wodór cząsteczkowy ma potencjał jako skuteczny przeciwutleniacz w zastosowaniach profilaktycznych i terapeutycznych.

Jego kluczową zaletą jest fakt, iż potrafi bardzo szybko przeniknąć do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Zawdzięcza to niezwykle małemu rozmiarowi cząsteczki (to najmniejszy znany antyoksydant) oraz wysokiej rozpuszczalności w lipidach. Jest tak mały, że może przeniknąć błonę żołądka, by od razu działać wewnątrz komórek. Ma również postać gazową, dzięki czemu przenika przez komórki, pokonując bariery, które mogą uniemożliwiać innym antyoksydantom skuteczne działanie. – Wodór molekularny działa szybciej niż inne antyoksydanty, których cząsteczki są dużo większe i wymagają więcej czasu na wchłonięcie i rozpoczęcie eliminacji wolnych rodników – podkreśla Maja Koprowska, ekspert w Centrum Terapii Studio Sante, naturoterapeuta. – Bardzo istotny jest również fakt, iż wodór cząsteczkowy działa w sposób selektywny, eliminując wyłącznie szkodliwe wolne

rodniki. Co ważne, nie można go „przedawkować” i nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Śmiało możemy więc go określić jako „antyoksydant idealny”.

Pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie

Istotą prozdrowotnego działania wodoru cząsteczkowego jest bezpośrednie neutralizowanie szkodliwych wolnych rodników i wspomaganie antyoksydacyjnego systemu obronnego. Stres oksydacyjny – czyli długookresowe szkody wywołane przez wolne rodniki, wiąże się nie tylko z procesami starzenia, ale też jest znany jako przyczyna wielu chorób. Dbałość o wzmocnienie antyoksydacyjnego systemu obronnego jest zatem niezbędna. Ważne jest tu holistyczne podejście, obejmujące zdrowszy tryb życia, regularną regenerację czy też obecność w codziennej diecie żywności bogatej w antyoksydanty.

Wysoce dobroczynne działanie wykazują inhalacje wodorem molekularnym. – Wodór cząsteczkowy niweluje stany zapalne na poziomie komórkowym, tym samym przedłuża żywotność komórek – mówi Maja Koprowska, ekspert w Centrum Terapii Studio Sante – Działa przeciwzapalnie, antyalergicznie oraz niweluje wpływ wolnych rodników. Terapia wodorowa przynosi ulgę w wielu dolegliwościach, wpływając m.in. na redukcję chronicznego zmęczenia, ochronę przed starzeniem, poprawę pamięci i koncentracji. Wodór molekularny regeneruje tkanki, poprawia wydolność organizmu, zwłaszcza układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego. Dlatego od wielu lat jest też wykorzystywany w sporcie wyczynowym. Wodór obniża zakwaszenie organizmu, będące przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Poprawia także znacząco jakość snu. Inhalacje wodorem molekularnym są skuteczne w rehabilitacji układu oddechowego, przynosząc odczuwalną ulgę w dusznościach występujących po przebytych schorzeniach górnych dróg oddechowych. Inhalacje wodorem mogą stanowić wsparcie w leczeniu Covid-19 oraz szybszy powrót do formy po przebyciu tej choroby. Mogą też być wsparciem w leczeniu choroby Parkinsona, Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych mózgu. Wykazano także, ze wdychanie wodoru molekularnego wykazuje działanie pomocnicze w powrocie do zdrowia po udarze mózgu, bez niekorzystnych skutków ubocznych.

Z inhalacji wodorem molekularnym można skorzystać w Centrum Terapii Studio Sante. Są one wykonywane nowoczesnym inhalatorem H-1200, który umożliwia wygodne i bezpieczne inhalacje mieszanką wodoru i tlenu w optymalnej proporcji: 66,66% wodoru oraz 33,33% tlenu. Urządzenie


Dodaj komentarz