-
W 2018 roku na świecie na skutek chorób nowotworowych zmarło 9,6 mln osób – wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia.
-
Specjaliści przekonują, że obok zdrowego stylu życia najskuteczniejszą metodą profilaktyki nowotworów są regularne badania.
Brak czasu i strach
Lata mojej pracy w obszarze ubezpieczeń następstw zachorowania na nowotwór złośliwy pokazują, że chociaż ludzie mają coraz większą świadomość ryzyka zachorowania na raka, to jednak boją się chłodno podejść do tematu i wziąć sprawy w swoje ręce. Gros osób woli po prostu wykluczyć ze świadomości możliwość, że zachorują. Takie podejście w połączeniu z unikaniem badań profilaktycznych to ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia, a w kontekście ubezpieczeń zawierzenie losowi swojego bezpieczeństwa i większych szans na wyzdrowienie.
tłumaczy Mikołaj Popławski, Dyrektor Marketingu Bezpośredniego w polskim oddziale Colonnade Insurance S.A.
Rosnąca świadomość
Rosnąca świadomość Polaków odnośnie ryzyka zachorowania na raka sprawia, że coraz częściej potrafimy racjonalnie patrzeć na ten problem. Wówczas nie tylko decydujemy się na regularne badania profilaktyczne, czy nawet genetyczne, ale myślimy jeszcze bardziej „do przodu”, tj. chcemy być pewni, że w razie choroby, będziemy bezpieczni i otrzymamy dostęp do najlepszego leczenia. Tutaj włącza się rola ubezpieczyciela.
dodaje Mikołaj Popławski
Szybkie leczenie w cenie
Ubezpieczenie zdrowotne ma zabezpieczyć nas przed wydatkami, jeśli niespodziewanie zachorujemy. Ta funkcja nabiera szczególnego znaczenia w przypadku zachorowania na raka, ponieważ po pierwsze koszty leczenia są tutaj wysokie, a po drugie nie da się ich rozłożyć w czasie trzeba działać tu i teraz, skupić się na walce o zdrowie.
podsumowuje Mikołaj Popławski
O Colonnade Insurance S.A.