Mama mamie!

Dlaczego mamy ufają innym mamom?

W momencie, kiedy kobieta zostaje mamą, stara się jak najlepiej zatroszczyć się o swoje dziecko. W różnych źródłach szuka informacji, opinii i rekomendacji, co jest najlepsze dla jej dziecka. Dlaczego dla kobiety oprócz zaleceń lekarzy liczą się wskazówki innych mam i z czego wynika, że doświadczona mama z podobnymi problemami jest dla niej wiarygodnym źródłem informacji?

Macierzyństwo jest jednym z najważniejszych okresów w życiu kobiety. Bycie mamą po raz pierwszy jest dla kobiet często – mimo wcześniejszego przygotowania – zaskoczeniem, podróżą w nieznane. Nie wszystko może przewidzieć i zaplanować. Dlatego macierzyństwo to wyjątkowy czas, pełen radości, ale i obaw. Wachlarz uczuć stale się powiększa – mamy odkrywają nowe emocje, których do tej pory nie znały.

Każda kobieta chce być jak najlepszą mamą, pragnie zapewnić swojemu dziecku doskonałą opiekę, dbając zarówno o jego rozwój fizyczny, jak i psychiczny. W nowej sytuacji mama często potrzebuje pomocy, wsparcia i wskazówek, jak postępować z niemowlęciem, jak najlepiej zadbać o jego rozwój i odpowiednią dietę.

W razie wszelkich trudności mamy często kierują się do lekarzy, do położnych, którzy udzielają im konkretnych rad, badają dziecko, sprawdzają czy wszystko jest w porządku. Taką grupą, do której matka może się jeszcze zwrócić, są inne mamy. One przeżywają te same problemy i mają te same trudności – mówi dr Agnieszka Siedler psycholog, ekspert współpracujący z BebiKlub.pl.

Kontakt z drugą mamą, znajdującą się w podobnej sytuacji, jest bardzo ważny. Kobiety wzajemnie się wspierają, dzielą się swoimi doświadczeniami, a przez wspólne rozmowy mają poczucie, że mogą lepiej zatroszczyć się o swoje dziecko.

W najważniejszym okresie 1000 pierwszych dni maluszek potrzebuje szczególnej troski i wsparcia, m.in. poprzez odpowiednią dietę. Najlepsze dla rozwoju młodego organizmu, w tym jego brzuszka, jest karmienie piersią. Jeśli mama z uzasadnionych przyczyn nie może dać dziecku swojego pokarmu, przy wsparciu lekarza powinna wybrać odpowiednie mleko modyfikowane. Ale czym kobiety jeszcze kierują się przy wyborze takiego produktu? Dla młodej mamy najważniejsze jest, by był on dopasowany do potrzeb wciąż intensywnie rozwijającego się organizmu niemowlęcia, w tym jego układu pokarmowego. Dzięki licznym dobrym doświadczeniom z marką, przekładającym się na pozytywne opinie, Bebiko 2 może się pochwalić tym, że jest najbardziej zaufaną marką wśród polskich mam.

 

Dodaj komentarz