Co zabrać, by podróż nie była uciążliwa?

Przed nami długo wyczekiwany weekend majowy. W wielu przypadkach łączy się on z wielogodzinną podróżą samolotem, pociągiem lub autem, która często bywa uciążliwa. Zazwyczaj mamy mało miejsca, nie możemy swobodnie wyciągnąć nóg lub wygodnie się położyć, przez co trasa nam się dłuży. Co więc zrobić, by złagodzić trudy długiej podróży? Podpowiadamy.

Sposoby na komfortową podróż

Jeśli często latamy samolotem lub podróżujemy pociągiem albo autobusem, wiemy, że wielogodzinna podróż może dać się we znaki. Jeśli jednak dobrze przygotujemy się do podróży, w prosty sposób poradzimy sobie z niedogodnościami.

Zadbaj o ulgę dla nóg

Długie przebywanie w pozycji siedzącej bez możliwości odbycia choćby krótkiej przechadzki może sprawić, że nasze nogi wkrótce zaczną puchnąć i drętwieć. Aby uniknąć tego rodzaju problemów i zachować nogi w dobrej kondycji przez całą drogę warto założyć w podróż podkolanówki uciskowe np. marki Venoflex. Produkty te „uciskając” nasze nogi sprawiają, że krew jest transportowana w kierunku serca bez żadnych problemów, przez co możemy uniknąć kłopotów z opuchlizną czy drętwieniem, a w przyszłości również z żylakami. Co ważne ich stosowanie nie jest skomplikowane – wystarczy założyć je na nogi i … cieszyć się wyjazdem.

 

 

 

 

Ubierz się wygodnie

Wygoda i funkcjonalność w podróży to podstawa. Mając przed sobą perspektywę spędzenia najbliższych kilku bądź kilkunastu godzin w aucie lub samolocie, warto założyć to w czym będziemy czuć się komfortowo. Wybierzmy więc przewiewne tkaniny, które nie gniotą się zbyt mocno oraz postawmy na kroje, które nie krępują ruchów. W takich sytuacjach idealnie sprawdzą się legginsy i oddychająca tunika lub dresy i t-shirt. Pamiętajmy również, by ubrać się warstwowo – nigdy nie wiemy, jaka temperatura czeka na nas w autobusie lub na pokładzie samolotu.

 

 

 

 

 

Zagłówek – rzecz ważna

Niewątpliwie każdy, kto podróżował wiele godzin wie, że dobry zagłówek w kształcie rogala to skarb cenniejszy niż złoto. Ten niedrogi gadżet utrzyma nasz kark i bezwiednie opadającą głowę w jednej pozycji. Poza tym znacząco uprzyjemni nam zarówno sen, jak i relaks podczas kilkugodzinnej trasy samolotem lub pociągiem. Można kupić go w wersji dmuchanej (zajmuje mało miejsca) lub wypełnionej odkształcającą się pianką.

 

 

Umilacze czasu

Podczas ciągnącej się podróży warto zaopatrzyć się w akcesoria, które pozwolą nam przetrwać wielogodzinną nudę. Niezastąpiona będzie wciągająca książka, magazyn czy poradnik. Jeżeli lubimy elektroniczną rozrywkę zabierzmy ze sobą smartfon lub tablet z ulubionymi aplikacjami lub grami. Nie zapomnijmy również o słuchawkach i ulubionej playliście – płaczące dziecko siedzące tuż obok w samolocie znacząco może zakłócić spokój naszej podróży. Jeśli planujemy spać w trakcie drogi, nie zapomnijmy o opasce na oczy, która skutecznie zablokuje światło.

Dodaj komentarz